AKUPUNKTURA W PRAKTYCE TERAPEUTYCZNEJ

Multimedialny kurs przygotowany pod kierownictwem
lek. med. Bartosza Chmielnickiego i mgr fizjoterapii Honoraty Dziel

Cykl unikatowych i specjalistycznych filmów szkoleniowych z anatomicznej lokalizacji oraz funkcji punktów akupunkturowych dla doświadczonych terapeutów i osób dopiero rozpoczynających praktykę

6 profesjonalnych płyt

Ponad dziesięć godzin materiałów z omówieniem punktów na meridianach Śledziony, Żołądka, Wątroby, Pęcherzyka Żółciowego, Nerek i Pęcherza Moczowego

Metoda krok po kroku

Przejrzysty schemat nauki w ramach każdego filmu - od fizjologii narządów według medycyny chińskiej, przez dokładny przebieg sześciu głównych meridianach, aż po szczegółową lokalizację i działanie punktów zastosowanych lokalnie i dystalnie

Wsparcie eksperckie

Gwarantowane konsultacje z prowadzącymi przez cały czas trwania kursu – zadaj pytanie, a nie pozostanie bez odpowiedzi!

Dlaczego warto wziąć udział w kursie akupunktury?

Akupunktura to niezwykle skuteczna metoda leczenia, o wysokim profilu bezpieczeństwa i holistycznym spojrzeniu na zdrowie człowieka niespotykanym w żadnym tradycyjnym leczeniu. Dzięki delikatnej stymulacji precyzyjnie dobranych punktów na ciele terapeuta ma realną możliwość pomocy bardzo szerokiej grupie pacjentów.

Akupunktura wykazuje wysoki stopień efektywności, coraz częściej potwierdzany współczesnymi badaniami naukowymi w leczeniu:

 • dolegliwości bólowych u pacjentów ortopedycznych i onkologicznych
 • zaburzeń neurologicznych, kardiologicznych, hormonalnych i ginekologicznych
 • chorób dermatologicznych i alergicznych
 • schorzeń gastrologicznych
 • zaburzeń psychiatrycznych, emocjonalnych oraz problemów ze snem

Dlatego szczególną uwagę na kurs powinni zwrócić przede wszystkim lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, ratownicy medyczni, położne, terapeuci medycyny chińskiej oraz osoby prywatne zainteresowanie zgłębieniem wiedzy o akupunkturze.

W trakcie kursu:

 • 1.

  Poznasz przebieg 6 głównych meridianów Śledziony, Żołądka, Wątroby, Pęcherzyka Żółciowego, Nerek i Pęcherza Moczowego wraz z pobocznymi meridianami ścięgnisto-mięśniowymi, łączącymi i rozbieżnymi.

 • 2.

  Zlokalizujesz na realnym modelu 218 punktów akupunkturowych na podstawie anatomicznej palpacji ciała i zastosowania chińskiego cunmetru.
   

 • 3.

  Dowiesz się o działaniu terapeutycznym wszystkich omawianych punktów w odniesieniu do ich zastosowania w medycynie zachodniej oraz chińskiej.

 • 4.

  Nauczysz się poprawnego nazewnictwa i klasyfikacji punktów wraz z odpowiednimi technikami nakłuć w obrębie różnych struktur anatomicznych.

Do udziału w kursie zapraszamy:praktykujących i doświadczonych akupunkturzystów, dla których kompleksowy przewodnik po anatomii topograficznej akupunktury będzie wsparciem w codziennej praktycepoczątkujących terapeutów, którym multimedialna forma kursu ułatwi usystematyzowanie wiedzy o działaniu punktów, a przede wszystkim o ich dokładnej lokalizacji na cieleosoby chcące rozpocząć stosowanie akupunktury oraz poszukujące atrakcyjnego i przejrzystego szkolenia z jednej z najważniejszych umiejętności akupunkturzysty, jaką jest palpacja ciała i rozmieszczenie punktów?


Autorzy filmów:

Lek. med. Bartosz Chmielnicki
Lek. med. Bartosz Chmielnicki

Ukończył Śląską Akademię Medyczną. Podczas studiów interesował się akupunkturą. W 2004 roku ukończył kurs akupunktury dla lekarzy w Warszawie i rozpoczął pracę w Poradni Leczenia Bólu Przewlekłego w Tychach. Mając możliwość leczenia wielu pacjentów, zaczął szukać wyjaśnienia skuteczności akupunktury, którego nie znalazł w zachodnim paradygmacie medycyny. Dlatego w latach 2005-2009 uczestniczył w kursie medycyny chińskiej w Krakowie. Jako lekarz praktykujący medycynę chińską chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Bierze udział w licznych konferencjach, opracował także autorski program zajęć z akupunktury dla lekarzy studiujących leczenie bólu. Wydał plakat i książkę podsumowujące 28 klasycznych rodzajów pulsu. Od dwóch lat pracuje nad przedstawieniem chińskich nazw punktów akupunkturowych w postaci symbolicznych rysunków.

Honorata Dziel
Mgr fizjoterapii Honorata Dziel

Założycielka Wielkopolskiego Centrum Terapii Naturalnych w Poznaniu, fizjoterapeutka, terapeutka medycyny chińskiej, akupunkturzystka, a od niedawna opiekun merytoryczny magazynu Naturoterapia w Praktyce. Pracując z pacjentami łączy medycynę konwencjonalną i fizjoterapię z akupunkturą i Tradycyjną Medycyną Chińską. Specjalizuje się w diagnostyce według TCM oraz planowaniu indywidualnego programu powrotu do zdrowia oraz profilaktyki prozdrowotnej.

Korzyści płynące z kursu:

Zwiększysz skuteczność i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów dzięki umiejętności poprawnej lokalizacji punktów i znajomości ich funkcji!

Każdy film wzbogacony jest komentarzami autorów – doświadczonego akupunkturzysty lek. med. Bartosza Chmielnickiego oraz fizjoterapeutki Honoraty Dziel!

Otrzymujesz stały dostęp do wiedzy przekazanej przez prowadzących na płytach i szczegółowego uzupełnienia materiałów w postaci prezentacji multimedialnych!

Dzięki multimedialnej formie kursu nie umknie Tobie żaden szczegół nagrania – w każdej chwili możesz zwolnić, zatrzymać lub cofnąć film albo wrócić do poprzednich nagrań i ponownie utrwalić wiedzę!

W ramach publikacji AKUPUNKTURA W PRAKTYCE TERAPEUTYCZNEJ otrzymasz:

WARIANT EKONOMICZNY

Z rabatem 30%:

1045,80 zł netto

/za kurs
Cena regularna: 1494.00 zł netto

(1286.33 zł brutto)
+ koszty wysyłki (36,84 zł brutto)

 • 6 płyt z merytorycznym omówieniem modułów
 • dostęp do portalu zawierającego wszystkie filmy w jednym miejscu
 • nieograniczony dostęp do zawartości portalu z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, jak smartfon czy tablet

Najczęściej wybierany

WARIANT PREMIUM

Z rabatem 30%:

1255,80 zł netto

/za kurs Cena regularna: 1794.00 zł netto

(1544,63 zł brutto)
+ koszty wysyłki (36,84 zł brutto)

 • 6 płyt z merytorycznym omówieniem modułów
 • dostęp do portalu zawierającego wszystkie filmy w jednym miejscu
 • nieograniczony dostęp do zawartości portalu z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, jak smartfon czy tablet

Zamawiam:

Wybierz 1 z dostępnych wariantów kursu:

Zaznacz produkty, które chcesz zamówić:

Podaj swoje dane:

Dane kontaktowe osoby zamawiającej:

Imię*
Nazwisko*
Email*
Telefon kontaktowy*
Stanowisko
Uwagi

Dane do faktury:

Kod pocztowy*
Ulica i nr domu/nr mieszkania*
Miejscowość*

Dane do faktury:

Firma*
NIP*
Miejscowość*
Ulica i nr domu/nr mieszkania*
Kod pocztowy*

Administratorem Twoich danych będzie Forum Media Polska sp. z o.o. ul. Polska 13, 60-595 Poznań. Będziemy przetwarzali Twoje dane podane w formularzu w celu realizacji zamówienia oraz komunikacji handlowej drogą elektroniczną oraz telefoniczną. Masz prawo w każdym czasie wycofać swoją zgodę na komunikację handlową pisząc na bok@forum-media.pl. Pełna informacja o regułach przetwarzania Twoich danych dostępna jest tutaj.

* pola wymagane