Pierwsze na rynku specjalistyczne czasopismo kompleksowo omawiające zaburzenia behawioralne psów i kotów, plany treningowe i postępowanie dietetyczne, skierowane do behawiorystów zwierzęcych, zoopsychologów i lekarzy weterynarii
Podejmujemy tylko te zagadnienia, które są dla Państwa najważniejsze - wszystkie artykuły powstały w oparciu o najczęściej pojawiające się problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci do gabinetów weterynaryjnych i behawiorystów
Gwarantujemy wysoką jakość wiedzy - współpracujemy z gronem profesjonalistów: behawiorystów, zoopsychologów, lekarzy weterynarii i zoodietetyków, którzy dzielą się wypraktykowaną przez lata wiedzą i umiejętnościami
Publikujemy najnowsze doniesienia dotyczące mechanizmów zachowań zwierząt, prezentujemy aktualne zalecenia diagnostyczne, które można wykorzystać w pracy ze zwierzętami agresywnymi, lękliwymi czy nadpobudliwymi.
Kot – samotnik czy zwierzę społeczne?
Autor: Katarzyna Ganszczyk–Rawska
Chroniczny ból jako przyczyna zmian behawioralnych
Autor: Jolanta Łapińska
W każdym numerze rozkładamy na czynniki pierwsze najtrudniejsze problemy i dajemy wskazówki, jak radzić sobie z nimi w praktyce, prezentujemy przypadki, z jakimi najczęściej zgłaszają się właściciele psów i kotów do gabinetów weterynaryjnych i behawiorystów zwierzęcych, omawiamy nowoczesne techniki terapii behawiorystycznych.
Praca węchowa w terapii psów lękliwych
Autor: Katarzyna Harmata
Diagnostyka i leczenie zachowań obsesyjno-kompulsywnych u kotów
Autor: Małgorzata Biegańska-Hendryk
Dojrzały kot z zespołem zaburzeń poznawczych – przyczyny i terapia
Autor: Piotr Leszczyński
W każdym numerze pokazujemy efektywne metody, narzędzia i techniki, które można wykorzystać w pracy ze zwierzętami. Wskazujemy jak dobierać indywidualne metody szkoleniowe uwzględniające uwarunkowania danej rasy, cechy indywidualne i psychiczne, stan emocjonalny, czy poziom stresu. Podpowiadamy jak wykorzystać elementy zabawy i sportu do poprawy stanu zwierząt.
Trening psa z użyciem wzmocnień środowiskowych i socjalnych
Autor: dr hab. Iwona Rozempolska – Rucińska
Zabawa w życiu kota
Autor: Beata Leszczyńska
W dziale znajdziesz nowości dietetyczne, wspomagające terapię zwierząt poparte najnowszymi badaniami naukowymi, pokazujemy, w jaki sposób dieta wpływa na kondycję zwierząt i jak układać plany dietetyczne na konkretnych przypadkach.
Suplementacja w zaburzeniach lękowych
Autor: Martyna Woszczyło
Wpływ diety na choroby przyzębia u kota
Autor: Agnieszka Cholewiak-Góralczyk
Gen otyłości u psów
Autor: prof. dr hab. Marek Świtoński
Pokazujemy modele wspomagające rehabilitacje zwierząt po przebytych chorobach, urazach czy zabiegach, dajemy wskazówki w zakresie opieki i pielęgnacji zwierząt na każdym etapie rozwoju – od młodych zwierząt po seniorów.
Oko w oko
Autor: Agnieszka Osija
Prezentujemy nowości na rynku w zakresie bezpiecznych zabawek i gadżetów, które można wykorzystać w pracy z psem i kotem, krok po kroku pokazujemy, jak łatwo wykonać pomoce samodzielnie.
Zabawki węchowe dla psów
Autor: Katarzyna Biskup
behawiorystka, instruktorka szkolenia psów, zoofizjoterapeutka.
z wykształcenia trener psów, behawiorysta psi - praktyk, instruktor jazdy konnej i magister ochrony środowiska.
instruktorka szkolenia psów, behawiorystka, ewaluatorka psów agresywnych. Właścicielka szkoły dla psów SuperrDOG i domowego hotelu dla psów.
praktykuje od 2006 r., od 2010 r. właściciel przychodni weterynaryjnej NOVA w Rudzie Śląskiej. Od 7 lat propaguje żywienie naturalne, wprowadza je u swoich pacjentów, bada, monitoruje i modyfikuje diety z użyciem surowych, nieprzetworzonych produktów.
szkoleniem psów zajmuje się od ponad 35 lat. Członek międzynarodowej organizacji WATA (World Animal Trainers Association). Prowadzi szkolenia, seminaria i obozy nie tylko z zakresu szkolenia psów, ale także innych zwierząt.
lekarz weterynarii praktykujący już 36 lat. Z zamiłowania obserwator i piewca natury, przyrodnik, któremu nie umyka żaden aspekt życia. Pisarka, publicystka, podróżniczka.
Technik weterynarii, koci behawiorysta, zoodietetyk psów i kotów. Od lat związana z poprawą losu zwierząt - najpierw, jako wolontariuszka fundacji, zajmowała się socjalizacją i adopcjami kotów, prowadząc przy tym szpital dla zwierząt wolno żyjących.
Pracownik naukowy na Wydziale Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki UP w Lublinie. Badaczka koncentrująca się na metodach genetycznego doskonalenia zwierząt oraz zagadnieniach obejmujących psychologię zwierząt zarówno gospodarskich jak i towarzyszących.
lekarz weterynarii, zoopsycholog, behawiorysta. Specjalizuje się w terapii zaburzeń zachowania psów i kotów.
Po ukończeniu Wydziału Medycyny Wetrynaryjnej na SGGW w Warszawie i Master of Business Administration Free University of Brussels przez szereg lat pracowała w przemyśle farmaceutycznym.
behawiorysta i trener szkoły DOGADAJCIE SIĘ, wykładowca podczas kursu dyplomowego COAPE, współzałożyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE , zawodnik obedience, rally-o, workin test, sprawdzianów dla psów tropiących,
absolwentka Wydziału Biologii UW. Od lat pogłębia wiedzę w zakresie dietetyki psów, głównie diety naturalnej. Bezkompromisowa propagatorka naturalnego systemu karmienia psów w Polsce. Od 2 lat prowadzi szkolenia i wykłady o tematyce RAW / BARF, w których
jest praktykującym behawiorystą zwierząt COAPE i ekspertem w zakresie terapii zachowań zwierząt towarzyszących. Wieloletni współpracownik COAPE Polska, wykładowca i tutor na Kursie Dyplomowym. Kurs Dyplomowy COAPE na licencji Centre Of Applied Ethology w Wielkiej Brytanii
jest behawiorystą zwierząt i absolwentem kursu trenerskiego COAPE dla behawiorystów. Od wielu lat prowadzi wraz z żoną prywatną praktykę w Katowicach. Specjalizuje się w terapii zachowań niepożądanych psów i kotów. Przedmiotem jego zainteresowań są
dietetyk psów i kotów, prywatnie opiekunka trzech szalonych futer. Karmi metodą BARF oraz WHOLE PREY i FRANKEN PREY. Prowadzi Fundację BARFNE KOREPETYCJE, która zajmuje się promocją zdrowego i biologicznie odpowiedniego żywienia psów i kotów oraz grupy edukacyjne na Facebooku: BARFNE KOREPETYCJE- KOT i BARFNE KOREPETYCJE- PIES.
instruktor szkolenia psów, behawiorysta zwierzęcy, ewaluator psów agresywnych, coach. Na co dzień prowadzi w Krakowie Akademię Dobrych Manier BIAŁY PIES. Współpracuje z Uniwersytetem Rolniczym, prowadząc zajęcia teoretyczne i praktyczne dla studentów zootechniki i weterynarii.
behawiorysta zwierząt, instruktor szkolenia psów, dogoterapeuta. Od 2006 r. prowadzi firmę DOGFIELD, ukończyła szereg kursów specjalistycznych w tym studia podyplomowe Psychologia Zwierząt w SWPS w Warszawie i Pies w Społeczeństwie w SGGW oraz roczne Studium KOT w Warszawie. Stale podnosi swoje kwalifikacje na licznych seminariach, konferencjach i warsztatach.
trener i behawiorysta zwierząt, technik weterynarii, nauczyciel akademicki na SGGW. Prowadzi firmę szkoleniową i domowy hotel dla psów „Oczami Psa”. Specjalizuje się w terapii lęku separacyjnego u psów. Posiada uprawnienia trenerskie i dyplom behawiorysty szkoły Wesoła Łapka (MEN oraz COAPE. Uczestniczy w wielu seminariach prowadzonych przez najlepszych instruktorów z całego świata.
lekarz weterynarii, behawiorysta COAPE, specjalizuje się w prowadzeniu terapii zachowań psów i kotów. Posiada doświadczenie w zakresie praktyki klinicznej oraz medycyny behawioralnej. Praktykuje na terenie Wrocławia i okolic. Obecnie również słuchaczka studiów doktoranckich, w trakcie których zajmuje się komunikacją semichemiczną oraz stresem u psów, współpracując z wiodącymi ośrodkami naukowymi
biolog, koci behawiorysta. Absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalizacja - zoologia), psychologii zwierząt w SWPS oraz studiów podyplomowych „Kot: zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne”. Praktykujący od 10 lat behawiorysta i zoopsycholog specjalizujący się w pracy z kotami przejawiającymi zaburzenia zachowania różnego typu.
Czł. koresp. PAN, jest od ponad 25 lat kierownikiem Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Aktualnie prowadzi badania dotyczące podłoża genetycznego chorób i wad dziedzicznych zwierząt domowych.
Absolwent lubelskiego wydziału medycyny weterynaryjnej, doktorat obronił w roku 2006 na SGGW w Warszawie. Pracował w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach o. w Bydgoszczy, wykładał w Collegium Medicum UMK, a także w Studium Kształcenia Kadr w Bydgoszczy. Od października 2017 roku adiunkt w Centrum Weterynarii UMK w Toruniu.
Formularz zamówienia - wybierz 1 z dostepnych wariantów prenumeraty: