Grupa 5
mgr inż. arch. Krzysztof Mycielski
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (wyróżniony w konkursie SARP na najlepszy dyplom 1996 roku w Polsce). Pracował w Atelier 2 (1996-1997) i Szymborski & Zielonka Architekci (1997-1998). W 1998 roku współzakładał pracownię Grupa 5 Architekci, jest w niej jednym ze wspólników.. Autor tekstów o współczesnej architekturze – między innymi w „Gazecie Wyborczej”, „Życiu”, „National Geographic” i „Deutsche Bauzeitung”. Nauczyciel akademicki. W latach 2009-2018 prowadził wykłady i zajęcia z teorii i historii architektury współczesnej na Wydziale Architektury i Budownictwa Politechniki Lubelskiej. Od 2017 roku prowadzi zajęcia z rysunku analitycznego, a od 2018 roku także z teorii architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
mgr inż. arch. Rafał Zelent
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1998, dyplom wyróżniony przez MSWiA). Przed studiami był zatrudniony w pracowni Bogusławski-Jankowski (1989-1990), po ich ukończeniu – w Acanthus Lawrence and Wrightson Architects w Londynie (1998-2000) i w Bulanda, Mucha Architekci (2000-2002). W 2003 roku rozpoczął współpracę z pracownią Grupa 5 Architekci, od 2006 roku był w niej partnerem, od 2010 roku jest jednym ze wspólników.
OVO Grąbczewscy
mgr inż. arch. Barbara i Oskar Grąbczewscy
Prowadzą od 2002 roku pracownię OVO Grąbczewscy Architekci. Laureaci ponad 50 nagród, wyróżnień i nominacji w konkursach i przeglądach architektonicznych, w tym Nagrody Roku SARP dla najlepszych budynków zrealizowanych w Polsce w 2006 i 2016 roku, Nagrody Polski Cement w architekturze w 2007 roku, Europe 40 under 40 2009, nagrody Sportowy Obiekt Roku 2011, finaliści nagrody Życie w Architekturze w 2012 i 2015 roku, nominowani do nagrody Miesa van der Rohe 2017. Do najważniejszych budynków zrealizowanych przez OVO należą Muzeum Ognia w Żorach, Centrum Administracyjne w Wielkiej Wsi, Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie (wraz z Goczołowie Architekci), Łaźnia Łańcuszkowa w Zabrzu (wraz z Konior Studio), ośrodki zdrowia w Gierałtowicach i Przyszowicach.
Małeccy Biuro Projektowe
mgr inż. arch. Małecki Wojciech
Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Śląskiej. Od 1997 wraz z żoną Joanną prowadzi wspólną pracownię MAŁECCY biuro projektowe. Laureat w konkursie na Centrum Kulturalne i Religijne w Japonii. Wyróżnienia w konkursach: Architektura Roku 2011 Wnętrze Centrum Konferencyjnego ING, Architektura Roku 2012 Zespół Mieszkaniowy Enklawa Modernistyczna w Katowicach, Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2013 - Zespół Sportowy Bażantowo w Katowicach. Współautor nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach ( nagrodzony w 2018 roku: Bryłą Roku, Grand Prix Nagrody Architektonicznej Polityki), nowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, przebudowy Ambasady RP w Abudży, Kopenhadze, Sztokholmie, nowej Rezydencji Ambasadora RP w Sztokholmie, Konsulatu RP w Winnicy, Instytutu Polskiego w St. Petersburgu, wieloletni członek Zarządu SARP Katowice.
Kancelaria Adwokacka
adw. Andrzej Kulak
W praktyce zawodowej zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego oraz gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawnych dotyczących procesu budowlanego, prac projektowych oraz nieruchomości. Współpracuje z podmiotami publicznymi i prywatnymi w zakresie realizacji przez te podmioty inwestycji budowlanych.
Concordia Design
Ewa Voelkel-Krokowicz
Właścicielka Concordia Design - pierwszego w Polsce prywatnego centrum designu i kreatywności, które inicjuje szereg działań dla biznesu, dorosłych i dla dzieci.
Concordia Design to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które łączy działalność komercyjną i edukacyjną. Dla biznesu świadczy usługi konsultingowe oraz projektowania eventów, a poprzez wydarzenia otwarte realizuje program edukacji w obszarze designu. Częścią centrum jest również restauracja Concordia Taste, w której design współgra z najlepszą kuchnią i projektem wnętrz.
Wyjątkowy model biznesowy stworzony przez Ewę Voelkel Krokowicz stale się rozrasta i zmienia. Obecnie centrum odpowiada również za projekty związane z kulturą i sztuką realizowane w ramach Przystani Sztuki oraz w Auli Artis. Planowana jest też ekspansja do Wrocławia, gdzie na Wyspie Słodowej 7 powstanie Concordia Hub, która swoje działania koncentrować będzie wokół środowiska start upów.
Ewa Voelkel-Krokowicz działa w kilku stowarzyszeniach i organizacjach m.in.: Fundacja Liderek Biznesu, Wielkopolska Loża Biznesu, Rada Programowa Teatru Polskiego, FBN Polska, Rada Powiernicza Uniwersytetu SWPS.