NARODOWY KONGRES BORELIOZY

Wieloetapowe leczenie i skuteczna diagnostyka utajonej formy boreliozy.

30 listopada 2019

Warszawa / Hotel Sangate

Partner kongresu:

Zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Kongresu Naturoterapii już 30 listopada br. w Warszawie.

Szczegóły wkrótce!

Oczyszczanie organizmu z pasożytów

Temat I wykładu to oczyszczanie organizmu z pasożytów. Ekspert wskaże na nieswoiste objawy sygnalizujące, że organizm może być zaatakowany przez choroby pasożytnicze. Interpretacja symptomów chorobowych jest w tym wypadku bardzo ważna. Dowiedzą się Państwo, jakie wyniki badań wskazują na choroby pasożytnicze.

Przedstawione zostanie także leczenie drożdżycy przewodu pokarmowego, która pojawia się zazwyczaj jako wynik obniżenia odporności. Oczyszczanie organizmu z pasożytów, w tym właśnie leczenie drożdżycy omówimy wraz z diagnostyką, przykładowymi wynikami badań i wskazówkami umożliwiającymi stworzenie najlepszej terapii.

Oczyszczanie organizmu wymaga odpowiedniej profilaktyki. Pomocne w takim wypadku są dietoterapia oraz ziołolecznictwo. Uczestnikom przekażemy wiedzę na temat tworzenia terapii wspomagającej po zakończeniu leczenia parozytozy i tego, jak może być wykorzystana w tym wypadku wspomniana dietoterapia.

Techniki oczyszczania organizmu z metali ciężkich

Kongres Naturoterapii podczas II wykładu poruszy aktualny temat – oczyszczanie organizmu z metali ciężkich. Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich może przebiegać z pomocą substancji naturalnych, mających zdolność eliminacji tych metali. Specjalista przekaże uczestnikom informacje co do stosowania chlorelli, kolendry czy miodu. Tegoroczny Narodowy Kongres Naturoterapii ma również za zadanie podkreślenie znaczenia odczytu wyników najpopularniejszych wyników badań diagnostycznych.

Ważnym z elementów zarówno samego wykładu, jak i całego kongresu będzie omówienie protokołu Cutlera. Oczyszczanie organizmu doskonale wspomaga chelatacja EDTA, która stanowi temat przewidzianego case studies.

Oczyszczanie wątroby i dróg żółciowych

Podczas kongresu omówione zostaną także symptomy i dolegliwości, które pojawiają się w przypadku zablokowanych kanałów żółciowych, zasady płukania wątroby (oczyszczanie wątroby) i dieta odkwaszająca. Uczestnikom przedstawimy metody na bezpieczne i skuteczne pozbycie się złogów. Specjalista wskaże zasady, których stosowania wymaga oczyszczanie wątroby, a także poszczególne etapy procederu z podziałem na godziny. Uczestnicy zapoznają się również z ziołami o działaniu żółciopędnym, które stosuje się terapii chorób przewodu pokarmowego.

Podczas tego samego wykładu omówiona zostanie także dieta odkwaszająca oraz jej dobroczynny wpływ na oczyszczanie jelit. Ekspert przedstawi 4-tygodniowy cykl oczyszczający, starannie zaplanowany i bezpieczny. Dieta odkwaszająca ma przywrócić organizmowi prawidłowe zasadowe PH. Dzięki niej możliwe jest odzyskanie dobrego samopoczucia i przede wszystkim zdrowia.

Probiotykoterapia wspomagająca dla wsparcia jelit

Ponadto wykład V przewiduje omówienie probiotykoterapii w ramach przygotowania do detoksykacji. Jednym z punktów wystąpienia będą zasady przygotowania i dawkowania naturalnych ekstraktów, wspierających regenerację błony jelitowej w czasie procesu, jakim jest oczyszczanie organizmu z toksyn. Probiotykoterapia ma również znaczenie w detoksyfikacji – wspiera oczyszczanie organizmu z metali ciężkich. Prelegent wskaże, które probiotyki najlepiej sprawdzą się w tym procesie i dokładnie je przedstawi.

Probiotykoterapia wspomagająca zaprezentowana zostanie na przykładzie odpowiednich schematów dawkowania, wykorzystania bakterii do produkcji bakteriocydów, czy zasad przygotowania naturalnych ekstraktów.

Metoda oczyszczania z wykorzystaniem lewatyw ziołowych

Tematem ostatniego wykładu będzie metoda oczyszczania organizmu i płukania jelit z wykorzystaniem lewatyw ziołowych w kontekście Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Prelegenci zaprezentują wiedzę odnośnie wskazań do przeprowadzenia zabiegu, dowiedzą się jak zrobić lewatywę, a także która lewatywa ziołowa będzie najlepsza w zależności od zdiagnozowanych dolegliwości.

Omówiona zostanie m.in. kwestia jak zrobić lewatywę tak, by była nie tylko skuteczna ale i bezpieczna. Ważne jest tu uwzględnienie kilku czynników. Należy zwrócić uwagę na temperaturę i ilość danych płynów, czy wskazania do oczyszczenia jelit wodą filtrowaną z cytryną.

Lewatywa ziołowa może być efektywniejsza, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu. Płukanie jelit wymaga wykluczenia z diety niektórych produktów. Specjalista podczas wykładu wymieni grupy żywności, których należy unikać, tak by płukanie jelit było maksymalnie efektywne, a także opisze przeciwwskazania co do zabiegu.

Kongres Naturoterapii to wydarzenie, które gwarantuje zdobycie informacji na temat, jakim jest oczyszczanie ciała z toksyn i pozwala na zdobycie praktycznej wiedzy w tej kwestii. Uczestnicy nauczą się m.in. prawidłowo oceniać, który narząd wymaga detoksykacji, jak zrobić lewatywę oraz czego wymaga płukanie jelit, otrzymają też cenne wskazówki co do planów odtruwania organizmu oraz przydatnych suplementów.

Napisz do nas wiadomość